Elhunyt Törőcsik Mari az Emberi Hang Életműdíjas színésznő

„A Nemzeti Színház társulata mély fájdalommal tudatja, hogy ma hajnalban, hosszú betegeskedés után, életének 86. évében elhunyt Törőcsik Mari, a Nemzet Színésze és a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, háromszoros Kossuth-, kétszeres Jászai Mari- és Balázs Béla-díjas színművésznő, érdemes és kiváló művész. A Halhatatlanok Társulatának örökös tagja. Törőcsik Marit a Nemzeti Színház saját halottjának tekinti” – olvasható a Nemzeti Színház honlapján.

2017. májusában kapta meg Törőcsik Mari az Emberi Hang Életműdíjat. A legtöbbet díjazott színésznőnek a szombathelyi kórházban adtuk át a kitüntetést.

Hiánya pótolhatatlan!

Legyen könnyű neki a föld!

Author: Gaba

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.